Pozycjonowanie jest istotnym elementem strategii pozyskiwania klientów dla wielu firm. Dla równie wielu przedsiębiorstw mogłoby być równie istotne, gdyby tylko więcej firm posiadało przemyślaną i długofalową strategię marketingową. Bo dziś SEO jest silnie powiązane z marketingiem, a kto tego nie rozumie na pewno nie jest na szczycie wyszukiwarki. Dziś postaram się jak najprościej opowiedzieć o tym niezwykle skomplikowanym procesie, jakim jest nowoczesne pozycjonowanie.

Czego się dowiesz?

Z tego artykułu dowiesz się czym jest pozycjonowanie, dla kogo ma ono najwięcej sensu, ile trzeba czekać na efekty oraz dlaczego nie jest to wszstko tak proste jak myślisz, ale również nie jest aż tak trudne ?

Co to jest SEO?

SEO (ang. Search Engine Optimization) to optymalizacja pod wyszukiwarki internetowe. Jako, że w Polsce Google jest absolutnym monopolistą można powiedzieć, że u nas robi się SEO pod Google. Zamiennie używa się powszechnie przyjętego skrótu SEO lub polskiego określenia pozycjonowanie.

Określenie pozycjonowanie wzięło się stąd, że SEO ma doprowadzić do tego, że dana strona internetowa po wpisaniu określonych słów kluczowych w wyszukiwarce będzie na jak najwyższej pozycji.

Dobrym przykładem jest u nas portal Filmweb, który jest tak dobrze wypozycjonowany, że ma pierwszą pozycję w wyszukiwarce na prawie każdy tytuł filmu, czy nazwisko reżysera lub aktora.

Ahh to jest kino ?

Jak Google określa pozycje stron?

Pozycjonowanie może mieć miejsce, ponieważ Google nie nadaje pozycji stronom przypadkowo, a określa je na podstawie bardzo dużej liczby czynników rankingowych. Jest to niezwykle rozbudowany proces, który jest praktycznie całkowicie zautomatyzowany.

Algorytm wyszukiwania Google analizuje setki miliardów stron internetowych i innych treści w swoim systemie wyszukiwania, aby przedstawić wyniki, które będą jak najbardziej przydatne i trafne. Tutaj dowiesz się więcej o tym, co pisze w tej kwestii sama firma.

Zasadniczo naszym celem jest uporządkowanie informacji na świecie i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.

LARRY PAGE

Google zostało założone w 1998 roku przez dwóch studentów Stanfordu – jednym z nich był Larry Page, a drugim Sergey Brin. Firma zaczęła w akademiku, później przesniosła się do garażu, a dziś stała się największą wyszykiwarką na świecie. Zachęcam do przeczytania ich krótkiej historii pod tym linkiem.

Wracając do tego, jak Google określa pozycje stron najprościej będzie jak powiem, że na podstawie kilkuset czynników, a wszystkie one wpisują się w misję firmy, czyli segregowanie informacji tak, aby użytkownik otrzymał jak najlepszą odpowiedź na swoje zapytanie, w jak najkrótszym czasie.

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony polega na wykonywaniu działań, które pozytywnie wpływają na czynniki rankingowe Google. Wśród najważniejszych czynników możemy wymienić:

 • optymalizację strony,
 • linki zewnętrzne,
 • treść na stronie,
 • zachowanie użytkowników witryny.

W najbliższych rozdziałach powiemy sobie krótko o każdym z nich.

Optymalizacja strony tzw. techniczne SEO.

Optymalizacja techniczna strony, czyli tzw. techniczne SEO polega na doprowadzeniu witryny do stanu, w którym posiada ona jak najmniej technicznych błędów. Roboty Google non stop skanują witryny i oprócz linków, czy treści biorą pod uwagę również błędy techniczne.

Google głównie bierze pod uwagę błędy, które mogą źle wpływać na odbiór strony przez użytkowników np. to, że długo trzeba czekać na otwarcie danej strony lub to, że po kliknięciu danego linku wylądujemy na pustej stronie.

Dbamy o to, aby strony naszych Klientów były możlwie dobrze zoptymalizowane technicznie.

Wśród konkretnych błędów możemy wymienić:

 • długi czas ładowania witryny,
 • strony nieaktywne a dostępne dla użytkowników tzw. 404,
 • strony, które nigdzie nie są w witrynie podlinkowane tzw. orphan page,
 • strony ze zduplikowaną treścią,
 • zbyt wiele przekierowań stron,
 • strony posiadające przekierowania do nieistniejących stron lub do kolejnych przekierowań,
 • brak H1, czyli znacznika strony,
 • brak metatytułu, czyli nagłówka strony w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie strony w kwestii optymalizacji technicznej polega na usuwaniu powyższych błędów.

Linki zewnętrzne

Linki zewnętrzne mają ogromne znaczenie dla wyników wyszukiwania. To właśnie od nich zaczęła się pierwsza wersja wyszukiwarki Google. Algorytm oceniał wtedy wartość witryny na podstawie tego, ile innych witryn do niej linkowało. Wtedy był to jedyny czynnik rankingowy, podczas gdy dziś sama ocena linków zawiera w sobie kilkadziesiąt różnych składników ich oceny.

Najprościej rzecz ujmując im więcej stron w sieci linkuje do naszej strony, tym lepiej. Można zaobserwować silną korelację pomiędzy liczbą zewnętrznych linkujących domen, a ruchem organicznym (naturalny ruch z wyszukiwarki Google).

Poniższy przykład to strona naszego Klienta, gdzie widać jak wzrost liczby linkujących domen (Referring domains) idzie równomiernie ze wzrostem ruchu organicznego (Avg. organic traffic), który jest spowodowany przez wzrost pozycji fraz (wykres dolny).

Linki to nie wszystko, ale stanowią jeden z filarów skutecznego pozycjonowania.

Można nie wierzyć w dowód anegdotyczny, dlatego prezentuję badanie firmy Ahrefs, podczas którego zbadano 920 mln stron pod kątem korelacji liczby linkujących domen z ruchem organicznym. Jak na dłoni widać, że im więcej linków, tym większy ruch.

Jednakże jest to zbyt duże uproszczenie, aby tak to zostawić. Dziś bardziej niż kiedykolwiek liczy się nie tylko liczba linków zewnętrznych, ale ich jakość, a może raczej wartość, bo link z domeny A do domeny B nie będzie miał takiej samej wartości jak link z domeny A do domeny C. Chodzi tu o stopień powiązania, czyli: link ze strony autoswiat.pl do strony szkoły jazdy ma dużą wartość, ale ten sam link dla strony biura nieruchomości ma już niską wartość.

Algorytm ocenia wartość każdego zewnętrznego linku biorąc po uwagę między innymi to:

 • z jakiej strony pochodzi (tu w grę wchodzi wiele czynników np. stopień powiązania tematycznego, długość istnienia w sieci, ruch organiczny, pozycje na frazy powiązane z naszą stroną),
 • jaki posiada atrybut (linki aktualnie mogą posiadać atrybuty follow, nofollow, ugc oraz sponsored),
 • czy z danej strony jest to pierwszy link czy kolejny (Google liczy przekazaną moc głównie z jednego linku na domenę, każdy kolejny ma już znacznie mniejse znaczenie),
 • z jakiej podstrony pochodzi link (podstrony w ramach witryny posiadają różną wartość, co wpływa na moc linków, które z nich pochodzą),
 • czy link posiada hiperłącze (link może być czystym adresem url np. www.localsee.pl ale może też być podlinkowany tzw. kotwicą np. localsee; linki z kotwicami przekazują więcej mocy do pozycjonowania fraz użytych do kotwicy),
 • gdzie na stronie znajduje się link (góra strony to więcej mocy, dół strony to mniej mocy).

SEO w kwestii linków zewnętrznych polega na systematycznym pozyskiwaniu jak największej liczby wartościowych linków prowadzących do naszej witryny.

Treść na stronie

Treść na stronie zyskuje coraz większe znaczenie dla skutecznego SEO. Z biegiem lat Google zaczęło coraz mniejszą wagę przywiązywać do linków (nie mylić z tym, że nie są ważne, bo nadal są, tylko mniej niż kiedyś) a coraz większą do tego, jakie treści znajdują się na stronie.

Nie powinno to nikogo dziwić patrząc na to, jaką misję ma Google, a przypomnijmy, że jest to dawanie użytkownikom możliwie trafnych odpowiedzi na ich pytania.

Czasy, gdy wystarczyło mieć stronę z byle jaką treścią, aby była wysoko to czasy emisji Simpsonów, czyli lata 90-te.

Przes treść na stronie powinno się rozumieć:

 • tekst,
 • grafikę,
 • inne elementy.

Powiemy sobie teraz krótko o każdym z nich używając za przykład pozycjonowanie szkoły jazdy z Częstochowy.

Tekst

Najpierw powinno się zrobić reaserch słów kluczowych i wybrać te najbardziej wartościowe. W naszym przypadku będzie to: szkoła jazdy częstochowa, prawo jazdy częstochowa, nauka jazdy częstochowa.

Teraz należy naturalnie używać tych fraz i pochodnych wszędzie na stronie tj. w opisach usług, FAQ, artykułach blogowych, nagłówkach itd. Im więcej takich treści będzie na stronie, tym lepiej.

Nie można jednak lać wody tzn. treści muszą być możliwie merytoryczne i powinny dawać faktyczną wartość czytającemu. Ponadto, powinny być łatwe do czytania i tutaj wchodzi kwestia ułożenia treści w krótkie akapity, dodanie punktorów, zdjęć, cytatów, ilustracji itp.

Grafika

Jeśli nie zależy nam na wyświetlaniu się wysoko w wyszukiwarce grafiki Google, to nie jest to kwestia priorytetowa. Jednakże, warto dodawać do treści na stronę jak najwięcej grafiki, ponieważ urozmaica ona stronę, stanowi świetne uzupełnienie tekstu a także jest czynnikiem rankingowym.

Na stronie szkoły nauki jazdy można dodawać zdjęcia z zajęć teoretycznych i praktycznych, wideo z nauki jazdy, filmy instruktażowe, czy infografiki dotyczące różnych spraw.

Możesz też dodać giphy z Baby driver, kto Ci zabroni?

Inne elementy

Innymi elementami na stronie szkoły nauki jazdy może być np. cennik, jakiś kalkulator, ranking szkół jazdy w regionie, testy do pobrania, czy kadra.

Różnorodność elementów na stronie, które są powiązane z głównym tematem strony (szkoła jazdy/nauka jazdy) jest zdecydowanie na plus pod kątem SEO.

Zachowanie użytkowników

Jest to stosunkowo nowy czynnik na tle całej reszty, ale zdążył już niemało namieszać. Chodzi w nim o to, że Google premiuje strony za interesujące dla użytkowników treści i odejmuje punkty jeśli strona okazuje się dla użytkowników mało interesująca i angażująca. Im bardziej użytkowników wchodzi w interakcje z naszą stronę po przejściu na nią z wyszukiwarki, tym lepiej dla pozycjonowania.

Jakie zachowania użytkowników w kwestii SEO są wartościowe?

 • klikanie różnych elementów strony,
 • scrollowanie,
 • przechodzenie pomiędzy stronami,
 • długie przebywanie na stronie,
 • wypełnianie formularzy,
 • wszelkie inne interkacje.
W nowym Google Analytics można bez problemumonitorować zachowanie użytkowników na stronie.

Google zbiera te wszystkie dane wyłącznie od osób, które korzystają z kont Google i zezwalają na ciasteczka. Jednak takich osób jest jednak bardzo wiele patrząc na to, że domyślnie jest się zalogowanym na koncie Google w smartfonach z Androidem, a z Google Chrome korzysta w Polsce 52,7% osób (dane z listopada 2022).

Pozycjonowanie w tej kwestii jest sprawianiem, aby użytkownicy witryny spędzali na niej jak najwięcej czasu i wykonywali na niej jak najwięcej interakcji. Można na to oddziaływać m.in. poprzez odpowiednie linkowanie wewnętrzne oraz wysokiej jakości artykuły i inne treści.

Dlaczego warto inwestować w SEO?

Ludzie korzystają z wyszukiwarki Google wszędzie i do wszystkiego. Szukają hydraulika w Katowicach i w Kaliszu, szukają drukarni we Wrocławiu i w Elblągu, szukają także informacji o tym jak schudnąć i jak nauczyć się hiszpańskiego.

Frazy związane z szukaniem hydraulika w Kaliszu są wyszukiwane około 470 razy miesięcznie.

Chodzi o to, że czegokolwiek Twoja firma by nie oferowała, to ludzie szukają Twoich usług lub produktów w wyszukiwarce. Nie da się od tego uciec i oczywiście, że nie jest to jedyne miejsce, gdzie można pozyskiwać klientów, ale jest to jedno z lepszych miejsc.

Dlaczego warto być wysoko w wyszukiwarce?

 • wysokie pozycje to oprócz linków sponsorowanych jedyna droga, aby w wyszukiwarce potencjalni klienci mogli znaleźć Twoją stronę,
 • wysokie pozycje to wysoka renoma, ponieważ firma, która na podstawowe słowa kluczowe wyświetla się na szczycie wyników, ewidentnie ma ugruntowaną pozcyję na rynku,
 • wysokie pozycje gwarantują również wysokie zaufanie, ponieważ nie da się w krótkim czasie wypozycjonować strony na najwyższe pozycje, potrzeba na to czasu i wysiłku.

51% całkowitego ruchu na stronach pochodzi z naturalnego ruchu z wyszukiwarki, 10% stanowi ruch płatny, 5% ruch z social media i 34% z innych źródeł.

bADANIE FIRMY BRIGHTEDGE

Oczywiście, że w przypadku, gdy strona posiada niski ruchu organiczny i inwestuje przy tym sporo w kampanie sponsorowane, to nie ruch organiczny, a płatny stanowi większość. Jednak to właśnie dowód anegdotyczny, badając wiele stron wychodzi na to, że SEO to wciąż najlepszy sposób na zwiększanie wartościowego ruchu na stronie.

Nie zapominajmy także, że reklama ściąga ruch na stronę wyłącznie, gdy działa i za każdy klik się płaci. Przy mało konkurencyjnch słowach będzie to kilkadziesiąt groszy do kilku złotych, przy tych mocno konkurencyjnych CPC (ang. Cost per click tj. koszt za kliknięcie) spokojnie może wynieść kilkanaście złotych.

Jeśli większość firm jest w stanie płacić X zł za kliknięcie a Ty nie, Twoje reklamy będą prawie niewidoczne.

Powiedzieliśmy sobie, dlaczego warto być wysoko w wyszukiwarce, ale właściwie dlaczego warto się pozycjonować? Czy bez SEO nie da się być wysoko ze swoją stroną? Nie da się. Nie bez powodu Google daje tak dobrze dopasowane wyniki. Algorytm wyszukiwania nie dziala przypadkowo i na pewno przypadkowo nie wypozyconuje Twojej witryny…

Jak powinna wyglądać dobra strategia SEO?

Pozycjonowanie to działanie długofalowe i jak każde takie działanie jego sukces jest w równej mierze uzależniony od dobrego planu, jak i jego egzekucji. Przedstawię teraz, jak powinna wyglądać dobra strategia SEO i wrócimy przy tym do przykładu szkoły jazdy z Częstochowy.

Określenie na czym nam zależy

Szkoła jazdy posiada w ofercie:

 • kurs prawa jazdy kat A,
 • kurs prawa jazdy kat B,
 • kurs prawa jazdy kat C,
 • kurs prawa jazdy kat D,
 • kurs prawa jazdy kat E,
 • jazdy doszkalające.

Musimy teraz określić, na jakie usługi chcemy się pozycjonować. Być może wszystkie są dla nas ważne, a może tylko niektóre z nich. Warto pamiętać, że przy niewielkim budżecie na SEO warto skupić się na mniejszej liczbie fraz, aby osiągnąć z nimi sukces i potem przejść do kolejnych. Jeśli posiadamy odpowiedni budżet możemy od razu skutecznie pozycjonować wszystko.

Research oraz wybór słów kluczowych

Wybraliśmy wszystkie usługi, a więc pod te wszystkie usługi robimy reserach słów kluczowych i wybieramy najlepsze z nich, czyli takie, które dobrze określają to, co oferujemy.

Przy pozycjach fraz widnieją strzałki oznaczające wzrosty, ponieważ to screen wyników naszego Klienta.

Warto pamiętać, że frazy można wybrać nie tylko bezpośrednio powiązane z usługami, ale także pochodne np. związane z tym, jakie problemy może mieć nasz klient w swoim procesie zakupowym (np. tutaj mogłyby to być badanie lekarskie lub wyrobienie prawa jazdy) i dzięki temu ściągamy go na naszą stronę.

Klient może się wtedy do nas zgłosić, a nawet jeśli nie to możemy np. zrobić reklamę remarketingową, która będzie mu się wyświetlać przez kolejne 30 lub 60 dni i gdy nastąpi czas jego decyzji nasza firma będzie dla niego pierwszym wyborem jako ta, którą zna i która miała przydatne materiały na stronie.

Zrobienie mapy strony

Mapa strony to plik utworzony w Excelu lub arkuszach Google, w którym rozróżniamy jakie słowa kluczowe mają być pozycjonowane poprzez jakie podstrony. Dzięki temu wiemy, że po wpisaniu np. frazy „prawo jazdy kat D częstochowa” użytkownik trafi na podstronę mówiącą właśnie o tym kursie, co zwiększa szansę na konwersję.

Analiza oraz wprowadzenie zmian na stronie

W związku z SEO należy często wprowadzić pewne zmiany na stronie, aby lepiej odpowiadała ona naszym potrzebom związanym z pozycjonowaniem np. mogą to być zmiany w strukturze strony (dodanie pewnych podstron lub scalenie podstron) lub choćby dodanie miejsc na większą ilość treści. Trzeba więc przeprowadzić analizę, co gdzie i jak należy zmienić, a następnie wprowadzić te zmiany w życie.

Tworzenie treści na stronę

Jednym z kluczowych elementów strategii SEO jest tworzenie wartościowych treści na stronę. Treści te muszą być zarówno atrakcyjne dla użytkowników, jak i zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Ważne, aby były one unikalne, informacyjne i zawierały odpowiednie słowa kluczowe, które wybraliśmy w procesie researchu.

Treści te mogą przybierać różne formy – od szczegółowych opisów kursów prawa jazdy różnych kategorii, przez artykuły blogowe związane z nauką jazdy, aż po poradniki i FAQ. Ważne jest, aby treść była regularnie aktualizowana i rozwijana, co pozytywnie wpływa na pozycjonowanie strony oraz buduje jej wiarygodność i autorytet w oczach potencjalnych klientów.

Pozyskiwanie linków

Pozyskiwanie linków, znane również jako link building, jest kolejnym istotnym aspektem strategii SEO. Chodzi o zdobywanie linków z zewnętrznych stron internetowych, które prowadzą do Twojej strony. Wysokiej jakości linki z wiarygodnych i powiązanych tematycznie stron mogą znacząco poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Metody pozyskiwania linków obejmują m.in. tworzenie wartościowych treści, które naturalnie zachęcają do udostępniania i linkowania, współpracę z innymi stronami w ramach wymiany treści, udzielanie się na stronach branżowych oraz forach. Ważne, aby skupić się na jakości linków, a nie tylko ich ilości.

Po jakim czasie widać efekty pozycjonowania?

Czas, w jakim można zauważyć efekty pozycjonowania strony internetowej, jest zmienny i zależy od wielu czynników. Kluczowe aspekty to stan początkowy, wysokość budżetu, a także liczba i konkurencyjność pozycjonowanych fraz kluczowych.

Stan początkowy strony

Jeśli w momencie rozpoczynania pozycjonowania ma pewne – może nie najwyższe ale średnie – pozycje na interesujące nas słowa kluczowe, efekty pozycjonowania mogą być widoczne już w pierwszym miesiącu. Natomiast strony startujące od zera wymagają więcej czasu na budowanie widoczności.

Wysokość budżetu

Większy budżet umożliwia efektywniejsze działania, takie jak pozyskiwanie mocniejszych linków czy publikowanie większej ilości wysokiej jakości treści. Te działania przyspieszają wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania.

Liczba i konkurencyjność fraz

Pozycjonowanie większej liczby fraz, szczególnie tych o wysokiej konkurencyjności, wydłuża czas oczekiwania na efekty. Jednakże, jeśli dużej liczbie fraz towarzyszy odpowiednio duży budżet, efekty mogą być szybsze.

Jak praktycznie to wygląda?

Generalnie, pierwsze widoczne efekty, w postaci wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania, zazwyczaj pojawiają się po 1-2 miesiącach pracy nad stroną. Wzrost ruchu organicznego jest jednak ściśle związany z osiągnięciem pozycji na pierwszej stronie wyników wyszukiwania (pozycje 1-10). Czas potrzebny do osiągnięcia tych pozycji zależy od wielu czynników, w tym od pozycji wyjściowej słów kluczowych na początku współpracy. Zazwyczaj jest to od 6 do 12 miesięcy.

Warto zaznaczyć, że pozycjonowanie jest procesem ciągłym i wymaga stałego monitorowania oraz dostosowywania strategii, aby utrzymać i poprawiać osiągane pozycje. W związku z tym, efektywne pozycjonowanie nie kończy się na osiągnięciu wysokich pozycji, ale wymaga ciągłej pracy nad optymalizacją i dostosowywaniem do zmieniających się algorytmów wyszukiwarek i preferencji użytkowników.

Jak mierzyć efekty SEO?

Analiza efektów SEO jest kluczowa dla zrozumienia, jak nasze działania wpływają na widoczność witryny w Google. Skupienie się na efektach, a nie tylko na działaniach, pozwala na precyzyjne dostosowanie strategii SEO, aby osiągnąć maksymalną efektywność. Oto jak wykorzystać narzędzia analityczne do mierzenia tych efektów.

Google Analytics GA4

Google Analytics GA4 dostarcza szczegółowych danych na temat ruchu organicznego. Kluczowe metryki to:

 • Ruch organiczny: Najważniejszy wskaźnik efektów SEO. Wysoki ruch organiczny świadczy o skutecznej optymalizacji.
 • Wskaźnik odrzuceń: Niski wskaźnik oznacza, że treść jest atrakcyjna i angażująca, co jest wynikiem m.in. dobrego SEO.
 • Czas spędzony na stronie: Dłuższy czas spędzony przez użytkownika na stronie świadczy o zainteresowaniu treścią, co z jednej strony świadczy o dobrym SEO, a z drugiej strony wspiera pozycjonowanie.
 • Konwersje: Wysoki wskaźnik konwersji może wskazywać na skuteczność SEO w przyciąganiu odpowiedniej grupy docelowej.

Google Search Console

Google Search Console daje wgląd w to, jak strona pojawia się w wynikach wyszukiwania Google, co jest bezpośrednim odzwierciedleniem efektów SEO. Istotne elementy to:

 • Analiza zapytań: Wiemy dzięki niej, jakie frazy wygenerowały w danym okresie jaką liczbę przejść na naszą witrynę.
 • Analiza stron: Informuje o tym, jakie strony wygenerowały w danym okresie jaką liczbę odwiedzin strony.

Ahrefs, Senuto, SEMSTORM

Analiza liczby i pozycji słów kluczowych, na jakie wyświetla się nasza witryna jest niezwykle ważna w kontekście mierzenia efektów SEO. Narzędzia takie jak Ahrefs, Senuto, czy SEMSTORM oferują zaawansowaną analitykę między innymi:

 • Monitorowania pozycji fraz: Śledzenie zmian liczby oraz pozycji słów kluczowych, pozwala ocenić, jak zmienia się widoczność strony w wynikach wyszukiwania na różne grupy fraz.
 • Porównanie z konkurencją: Analiza pozycji słów kluczowych względem konkurencji daje wgląd w efektywność SEO w kontekście naszej konkurencji, co jest niezwykle cenne, bo właśnie z konkurencją walczy się o wyższe pozycje.
Dzięki analizie w Ahrefs możemy śledzić, jaka liczba fraz może już generować ruch z racji wysokich pozycji, a jaka ma potencjał do tego.

Podsumowanie

Pozycjonowanie to nie tylko konieczność wynikająca z natury dzisiejszych zachować konsumenckich (zarówno w B2C jak i B2B), ale przede wszystkim szansa na rozwój i zaistnienie Twojej marki w sieci. W erze cyfrowej, gdzie każdy szuka odpowiedzi online, wysoka pozycja w wyszukiwarce Google to klucz do sukcesu. Pamiętaj, że SEO to maraton, a nie sprint – wymaga czasu, cierpliwości i konsekwencji.

Zatem działaj, optymalizuj, twórz wartościową treść i ciesz się rosnącymi efektami swojej pracy. Pozycjonowanie to przecież nie tylko algorytmy, ale przede wszystkim ludzie, którzy dzięki Twojej stronie znajdą dokładnie to, czego szukają!

Autor

Przeczytaj również

Zamów rozmowę

Zaproponuj rozmowę, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

contact

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ

Zadzwonimy do Ciebie, aby Ci pomóc. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów bezpłatną konsultację

Zadzwonimy do Ciebie, aby Ci pomóc. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.