Google Moja Firma to pojęcie, które zawiera w sobie wiele znaczeń, przez co osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze swoją firmą w sieci często mają z nim problem. Co więcej, jest to usługa stale rozwijana przez Google i choćby niedawno zmieniła swoją nazwę na Profil Firmy w Google. Dlatego postaram się rzucić nieco światła na to, czym aktualnie jest ta usługa i dla kogo jest istotna.

Czego się dowiesz?

Z tego artykułu dowiesz między innymi czym jest Google Moja Firma, dlaczego warto posiadać taki profil i jak go założyć. Odpowiadam również na najczęściej zadawane pytania dotyczącego tematu.

Czym jest Google Moja Firma?

Na początek zaznaczę, że w artykule zamiennie używam określeń Google Moja Firma oraz Profil Firmy w Google, ponieważ to pierwsze wciąż jest szeroko używane i wdrukowało się w świadomość wielu ludzi, z kolei to drugie to aktualna nazwa jaką stosuje Google.

Profil Firmy w Google to łatwe w użyciu narzędzie dla firm i organizacji, które służy do zarządzania obecnością w internecie w usługach Google. 

support google

Chcąc rozwinąć to, co Google pisze o swojej usłudze powiem, że Google Moja Firma jest:

 • usługą najbardziej przydatna dla firm działających lokalnie oraz małych i średnich organizacji, które dbają o swoją reputację w sieci,
 • firmową wizytówką w internecie dostępną dla każdej firmy,
 • bezpłatnym narzędziem do pozyskiwania klientów.

Fizycznym odzwierciedleniem tego, czym jest Profil Firmy w Google jest tzw. Wizytówka Google, które może się wyświetlać w wyszukiwarce, zakładce Mapy oraz aplikacji mobilnej Google Maps.

Widok wizytówki Google, gdy wpiszę się w wyszukiwarkę nazwę konkretnej firmy.

Dlaczego warto posiadać Profil Firmy w Google?

Jeśli posiadasz firmę zapewne zależy Ci na tym, aby było ją łatwo znaleźć w internecie (czyli bądźmy szczerzy w 99% przypadków poprzez Google), a firmowa wizytówka spełnia to zadanie doskonale.

Twój Profil Firmy w Google może się pojawić w internecie, gdy ktoś:

 • wpisze nazwę Twojej firmy,
 • będzie szukał usług lub produktów, które oferujesz w wyszukiwarce lub Mapach Google.

Ten drugi przypadek jest oczywiście najbardziej pożądany, ponieważ wtedy możemy docierać z naszą ofertą do nowych klientów, którzy nas jeszcze nie znają. Aby tak się jednak stało konieczne jest pozycjonowanie wizytówki Google, czyli systematyczna praca nad nią, aby na wartościowe dla nas słowa kluczowe pokazywała się coraz wyżej.

Chcesz pozycjononować swoją wizytówkę Google?
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

SPRAWDŹ

Wyższe pozycje w Google Maps oznaczają, że wizytówka na coraz większym obszarze będzie się coraz częściej wyświetlać, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie działań klientów.

Klienci mogą do Ciebie zadzwonić, przejść na Twoją stronę lub sprawdzić trasę dojazdu do Twojej firmy. Warto monitorować liczbę tych działań.

Tak więc Google Moja Firma to przede wszystkim narzędzie sprzedażowe. Ktoś szuka czegoś, co oferujesz i pokazuje mu się Twoja firma, piękna sprawa. Jest jednak mały haczyk – aby ktoś zdecydował się przejść na Twoją stronę czy wykonać telefon, musi czuć, że Twoja firma jest warta kontaktu.

Skąd taki biedak ma to wiedzieć? Przecież nie ma jak tego sprawdzić. Tutaj wkracza druga istotna zaleta wizytówki Google, czyli to, że jest nośnikiem opinii o firmie. Gdy ktoś ma przed sobą trzy różne wizytówki i żadnej z tych firm nie kojarzy, to głównie będzie się kierował liczbą i średnią opinii.

Ludzie idą tam, gdzie inni ludzie, to bardzo silna reguła psychologii społecznej, na której bazują wszystkie hasła typu „Dołącz do grona tysięcy naszych zadowolonych klientów” ale też np. chwalenie się wykonanymi realizacjami na stronie.

Większość osób wybierze wizytówkę z najlepszymi opiniami.

Tak więc firmy, które mają wielu zadowolonych klientów zdecydowanie powinny dbać o to, aby inni potencjalni klienci się o tym dowiedzieli. Z kolei firmy, które nie wykonują dobrej roboty są na przegranej pozycji, ale to przecież oczywiste…

Reasumując

Google Moja Firma to usługa, dzięki której możemy zarządzać firmową wizytówka w internecie. Jest to doskonałe narzędzie sprzedażowe dla lokalnie dzialających firm i tych, którym zależy na dobrym wizerunku. W dzisiejszych czasach nie dbanie o wizytówkę, czyli jej widoczność, ofertę, aktualność danych, opinie itd. to strzał w kolano dla każdego rozsądnego przedsiębiorcy.

Jak założyć? Jak przebiega weryfikacja?

Jeśli nie posiadasz jeszcze Profilu Firmy w Google, warto abyś najpierw sprawdził, czy czasem Google lub ktoś inny nie założył już czasami wizytówki Twojej firmy na mapie. Aby to sprawdzić wpisz nazwę swojej firmy najlepiej wraz z jej adresem w wyszukiwarkę Google lub Google Maps.

Uzyskaj dostęp do swojego Profilu Firmy w Google

Jeśli okaże się, że faktycznie Twoja firma jest już przez kogoś dodana, to powinienś zgłosić do niej prawa. Aby to zrobić kliknij na panelu wizytówki link „Jesteś właścicielem tej firmy?”. Zostaniesz przekirowany do następnego okna, gdzie wystarczy, że kliknisz przycisk „Poproś o dostęp”, a następnie uzupełnisz swoje dane.

Kliknij tutaj, aby móc poprosić o zarządzanie daną wizytówką.

Pamiętaj, aby w ostatnim kroku wybrać poziom dostępu „Własność” i powiązanie „Właściciel”. Jeśli miałbyś jakieś problemu z uzyskaniem dostępu do swojego profilu Moja Firma w Google, to napisz do nas, a chętnie Ci pomożemy.

Załóż nowy profil Google Moja Firma

Aby dodać swoją firmę do Google:

 • zaloguj się na swoje konto Google i przejdź do Google Maps,
 • wpisz adres swojej firmy na pasku wyszukiwania po lewej na górze,
 • z listy opcji poniżej zdjęcia wybierz z dołu „Dodaj swoją firmę”.

Aby dokończyć rejestrację profilu firmy, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Ponownie, jeśli miałbyś jakiś problem z założeniem profilu, to napisz do nas, a chętnie Ci pomożemy 🙂

Weryfikacja Profilu Firmy w Google

Aby Twoja firma mogła się poprawie wyświetlać i abyś mógł nią zarządzać konieczna jest jej weryfikacja. Jest to prosty, aczkolwiek bardzo zróżnicowany proces, zależny od tego, czy jest to pierwsza weryfikacja, czy kolejna, jak również od tego, w jakiej branży działamy.

Standardowe metody weryfikacji to:

 • Telefon lub SMS,
 • E-mail,
 • Nagrywanie filmu,
 • Rozmowa wideo na żywo,
 • Kartka pocztowa.

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji dotyczących różnych metod weryfikacji firmy w Google.

Logowanie do Google Moja Firma.

Aby zalogować się do Google Moja Firma wystarczy zalogować się na swoje konto Google powiązane z naszym Profilem Firmy w Google. Jeśli jest to Twoje podstawowe konto mailowe, to zapewne jesteś na nim wciąż zalogowany. Jeśli nie, to kliknij tutaj, a następnie na docelowej stronie kliknij przycisk „Zaloguj się” na górze po prawej stronie.

Gdy jesteś już zalogowany, to wpisz w wyszukiwarkę nazwę swojej firmy, a poniżej pojawi się panel zarządznia wizytówką, a po prawej stronie profil firmy widoczny dla wszystkich w Google.

Możesz także przejść do zarządzania swoją wizytówką logując się na swoje konto Google, a następnie otwierając panel usług Google i wybierając Profil Firmy, jak poniżej.

Najpierw zaloguj się na swoje konto Google, następnie przejdź do wyszukiwarki, a na końcu wybierz Profil Firmy z panelu usług Google.

Jeśli zarządzasz więcej niż jedną lokalizacją to dzięki tej metodzie trafisz do panelu Google Moja Firma, gdzie będziesz widzieć wszystkie wizytówki, którymi zarządzasz.

Zarządzanie swoją firmą w Google.

Przez długi czas mieliśmy możliwość zarządzania swoimi profilami w aplikacji mobilnej Google Maps, przez panel Google Moja Firma na komputerze lub w wyszukiwarce. Jednak niedawno Google całkowicie zawiesił możliwość korzystania z pierwszych dwóch opcji i dziś możemy edytować wizytówkę wyłącznie w wyszukiwarce Google.

Aby móc zarządzać swoją wizytówką w wyszukiwarce wpisz nazwę swojej firmy. Oczywiście musisz być zalogowany na konto Google powiązane z profilem.

Kontakt z Google Moja Firma.

Jeśli napotkałeś problem związany z Profilem Firmy w Google, z którym nie możesz sobie porawdzić masz trzy opcje:

 • pierwsza opcja to zajrzenie do Centrum pomocy Profilu Firmy w Google, gdzie firma przygotowała odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wskazówki dotyczące rozwoju swojego profilu,
 • druga opcja to zajrzenie na Forum pomocy Profilu Firmy w Google, gdzie społeczność użytkowników zadaje pytania dotyczące Google Moja Firma, a Ci bardziej zorientowani użytkownicy na nie odpowiadają,
 • trzecia opcja to kontakt z nami, po prostu napisz do nas lub zadzwoń i Ci pomożemy.

Jakie są opłaty za Profil Firmy w Google?

Google Moja Firma to usługa, która była, jest i prawdopodobnie zawsze będzie bezpłatna. Jeżeli zdarzy Ci się kiedyś telefon od firmy podającej się za Google (lub ich partnera biznesowego) w sprawie płatności za wizytówkę, to możesz po prostu się rozłączyć, a jeśli masz ochotę zgłoś taką firmę do organów ścigania, ponieważ jest to zwykłe oszustwo.

Czy można posiadać wiele lokalizacji?

Tak, jak najabrdziej można posiadać wiele firmowych wizytówek. Wszystkimi można zarządzać ze swojego konta Google logując się tak jak wcześniej pokazywałem w tym artykule.

Czy można posiadać Profil Firmy w Google, jeśli firma nie posiada fizycznej lokalizacji?

Tak, możesz posiadać wizytówkę Google bez fizycznego adresu.

Masz jakieś pytanie dotyczące Google Moja Firma, na które nie znalazłeś tu odpowiedzi? Napisz je w komentarzu, a chętnie na nie odpowiem 🙂

Autor

Przeczytaj również

Zamów rozmowę

Zaproponuj rozmowę, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

contact

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ

Zadzwonimy do Ciebie, aby Ci pomóc. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów bezpłatną konsultację

Zadzwonimy do Ciebie, aby Ci pomóc. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.