Czym jest pozycjonowanie wizytówki?

Pozycjonowanie wizytówki Google jest de facto szeregiem systematycznie wykonywanych czynności, które mają na celu osiągnięcie jak najwyższych pozycji wizytówki w wyszukiwarce oraz Mapach Google na wybrane słowa kluczowe. Wśród tych czynności najważniejszymi są optymalizacja treści na wizytówce, pozyskiwanie linków tematycznie i lokalnie, publikacja nowych treści na wizytówce oraz publikacja wizytówek NAP.

Pozycjonowanie wizytówek ma na celu uzyskanie jak największego ruchu z wyszukiwarki oraz Google Maps, z możliwie wartościowych dla danej firmy słów kluczowych np. dla biura rachunkowego z Wrocławia będą to frazy „biuro rachunkowe wrocław” lub „księgowość wrocław”. Im wyższe pozycje posiada wizytówka, tym więcej osób może dzięki temu na nią trafić.

Dlaczego warto pozycjonować wizytówkę firmy?

97 %

użytkowników
internetu używa
Google, aby znaleźć
lokalną firmę.

78 %

osób, które znajduje
lokalnę firmę w wyszukiwarce,
dokonuje zakupu w tej
firmie.

72 %

osób, które znalazło w Google lokalną firmę, odwiedza ją
w ciągu jednego
dnia.

42 %

osób szukających
lokalnej firmy w
internecie, wybiera
Google Maps.

Zyskasz na pozycjonowaniu swojej wizytówki, jeśli:

Obsługujesz klientów
w swojej siedzibie

np. kwiaciarnia, restauracja, salon fryzjerski lub kosmetyczny.

Świadczysz lokalnie
usługi u klientów

np. instalatorstwo, usługi
budowlane, wycena
nieruchomości.

Obsługujesz klientów
z lokalnego rynku

np. fotografia, projektowanie wnętrz, ubezpieczenia.

Sprawdź, jak dobrze na tle konkurencji wyświetla się Twoja wizytówka.

BEZPŁATNY AUDYT

Nasz proces pozycjonowania wizytówki w Google

01
Optymalizacja

Zmieniamy ustawienia wizytówki, które negatywnie wpływają na
jej pozycje w Google.

02
Publikacja wpisów

Publikujemy wpisy, które kreują profesjonalny wizerunek firmy
i angażują odbiorców.

03
Produkty i usługi

Dodajemy produkty i usługi, aby potencjalni klienci mogli poznać ofertę firmy, a ostatecznie kupić.

04
Zarządzanie opiniami

Pomagamy w pozyskiwaniu
i zarządzaniu opiniami, aby
kreować jak najlepszy
wizerunek firmy.

05
Wizytówki NAP

Dodajemy firmę do portali ogłoszeniowych oraz baz firm, ponieważ jest to dobre działanie pozycjonujące.

06
Pozyskiwanie linków

Pozyskujemy jakościowe linki do strony, aby zwiększać pozycje
oraz rozpoznawalność marki.

Dlaczego localsee?

Zauważyliśmy, że większość lokalnie działających usługowych i handlowych firm traktuje wizytówkę w Google wyłącznie jako wizytówkę firmy, a nie jako dobre narzędzie do pozyskiwania nowych klientów. Przedsiębiorcy nie zajmują się wizytówką w ogóle lub od czasu do czasu wykonują jakieś działania, co może dać tylko słabe skutki. Sprawia to, że pomimo usług wysokiej jakości i produktów w dobrej cenie, klienci wybierają inne firmy – takie, które najłatwiej znaleźć i mające dobre opinie.

Wiele firm działa w ten sposób, ponieważ pozycjonowanie wizytówek Google dopiero od jakiegoś czasu istnieje na polskim rynku. Jednak pandemia, która mocno uderzyła w lokalne firmy znacznie przyspieszyła ten proces i dziś coraz więcej przedsiębiorców widzi wartość w dobrze widocznej wizytówce.

Przedsiębiorcy, którzy chcą, aby ich wizytówka była na szczycie stoją przed nie lada wyzwaniem, ponieważ uporządkowana i sprawdzona wiedza o SEO w Google Maps jest trudna do znalezienia, podobnie specjaliści w tej dziedzinie. Dlatego postanowiliśmy zaoferować lepsze rozwiązanie, czyli usługi naszej firmy.

Zgłaszając się do nas otrzymujesz kompleksowe pozycjonowanie wizytówki, czyli systematyczne zwiększanie jej pozycji z równoczesnym kreowaniem pozytywnego wizerunku firmy. Pozycjonowanie z localsee, to niskie zaangażowanie po Twojej stronie i wysokie po naszej. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jakie rezultaty uda nam się osiągnąć.

Zwiększenie ruchu
z wizytówki

Szansa na
więcej leadów

Przejrzyste działania
i wyniki

Lepsza rozpoznawalność
firmy

Wyprzedzenie
konkurencji

Długofalowe
efekty

Klienci o nas

 Dawid Chlipała
Dawid Chlipała
Właściciel w CJSERVICE
Read More
Polecam współpracę z localsee, efekty ich działania widać niemal natychmiastowo. Obsługa na najwyższym poziomie oraz szybka reakcja na wiadomości. Można być pewnym, że oddaje się wizytówkę Google w dobre ręce.
Dawid Krajewski
Dawid Krajewski
Właściciel w Powypadkowo24
Read More
Firma ma bardzo fachowe podejście do klienta. Prezentują pełny profesjonalizm i zaangażowanie, a pomoc i radę otrzymamy w każdej chwili.
Artur Olejniczak
Artur Olejniczak
Właściciel w EstateStreet
Read More
Polecam Localsee i Pana Dawida. Indywidualne podejście do klienta, bardzo dobry kontakt i cierpliwość dla laika w kwestii pozycjonowania, to zdecydowane plusy współpracy. No i najważniejsze – pozycjonowanie działa 🙂
Marcin Gdakowicz
Marcin Gdakowicz
Właściciel w Tawerna pod Wodnikiem
Read More
Dzięki współpracy z localsee nie musimy się martwić widocznością naszej wizytówki. Możemy natomiast skupić się na tym, co robimy najlepiej, czyli na gotowaniu.
Vlad Urbanskyi
Vlad Urbanskyi
Właściciel w EL-COM
Read More
Jesteśmy zadowoleni, ponieważ nasze wyniki poszły w górę.
Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Manager w Słoneczna Willa
Read More
Polecam firmę localsee z czystym sumieniem. Pełen profesjonalizm w podejściu do klienta – zawsze można liczyć na pomoc, dobrą radę i niemal natychmiastową odpowiedź, a do tego wiedzą, co robią, ponieważ nasza wizytówka bardzo szybko zajęła czołowe miejsca w wynikach wyszukiwania!
Aleksandra Starotecka
Aleksandra Starotecka
Specjalista ds. Marketingu w Passive Instal
Read More
Bardzo dobry kontakt z klientem. Pan Dawid zawsze pomocny oraz profesjonalny. Ze wszystkich powierzonych zadań firma wywiązuje się bez żadnych zastrzeżeń. Mam nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie tak samo owocna, a nawet bardziej niż do tej pory. Polecam 🙂
Michał Przybylski
Michał Przybylski
Właściciel w OSK PROGRESS
Read More
Pozycjonowanie w Google Maps na najwyższym poziomie. Co ważne też dla mnie, jest to firma z ludzką twarzą a nie korporacja.
Dawid Drąg
Dawid Drąg
Wpółwłaściciel w Adwil
Read More
Oferta „szyta na miarę” specjalnie dla naszej firmy. Sprawna współpraca z dobrym efektem. Polecam.

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz sprawdź, czy również Twoją wizytówkę potrafimy wypozycjonować.

ZAMÓW ROZMOWĘ

FAQ

Pozycjonowanie wizytówek Google realizujemy w ramach pakietów z jasno określonymi działaniami i ceną. Jest to spowodowane tym, że wizytówki nie różnią się od siebie tak, jak strony, a więc można je pozycjonować w z góry określony sposób. 

Cena pozycjonowania wizytówki w naszej firmie waha się od 399 do 749 zł netto miesięcznie. Posiadamy w ofercie trzy pakiety, które różnią się od siebie zakresem działań pozycjonujących, jak i wizerunkowych.

Pozycjonowanie w Google Maps nie jest działaniem jednorazowym i firma, której zależy na dobrej widoczności w swoim regionie nie powinna przerywać pozycjonowania swojej wizytówki. Oczywiście, że nie jest to zabronione, ale trzeba mieć na względzie, że gdy konkurencyjne wizytówki będą szły do góry, to nasza będzie spadać.

Budowanie wysokich pozycji w wyszukiwarce oraz Mapach Google to działanie długofalowe, szczególnie w konkurencyjnych branżach, gdzie o widoczność na te same słowa kluczowe walczy wiele firm.

Sukces osiągnięty w 5 minut zazwyczaj trwa tyle samo, a tego przecież nie chce żadna firma. Pozycjonowanie jest jak budowanie świetnej sylwetki - potrzebny jest na to czas i systematyczny wysiłek, ale efekty wynagradzają naszą pracę.

To zależy od takich czynników jak:

  • to, czy zaczynamy od zera, czy wizytówka ma już jakąś widoczność na interesujące nas słowa kluczowe,
    • zakres współpracy (większe natężenie działań, to lepsze efekty), 
  • liczba oraz konkurencyjność pozycjonowanych fraz.

 

Zazwyczaj pierwsze efekty w postaci wyższych pozycji pojawiają się u nas już po pierwszym miesiącu współpracy. Co ważne, wzrost liczby wyświetleń oraz działań klientów takich jak telefony do firmy, czy przejścia na stronę postępuje wraz ze wzrostem pozycji i nie trzeba czekać na niego kilka miesięcy.

Nie dajemy gwarancji uzyskania konkretnych pozycji w konkretnym czasie, ponieważ żadna rzetelna firma ich nie daje. Pozycjonowanie to bardzo skomplikowany proces, a na jego wyniki ma wpływ wiele czynników i dlatego nie da się przewidzieć konkretnych efektów.

Ponadto, należy pamiętać, że internet to miejsce, w którym w każdej sekundzie pojawiają się nowe domeny, strony, linki, treści itd. To wszystko wpływa na pozycje i nie da się w takim środowisku przewidzieć dokładnych wyników konkretnych działań.

Jeśli jednak myślisz, że przez to działamy po omacku, to na szczęście się mylisz. Choć nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć wyników pozycjonowania, to nasze doświadczenie pozwala nam na taką pracę, która zawsze daje efekty.

Klienci otrzymują od nas co miesiąc mailowe raporty, które obejmują:

Jeśli jeszcze nie posiadasz wizytówki, a jesteś zainteresowany jej założeniem i pozycjonowaniem, to założymy Twoją wizytówką bezpłatnie w ramach współpracy przy jej pozycjonowaniu. 

Jeśli jednak nie chcesz z nami współpracować, a chciałbyś tylko uzyskać pomoc przy założeniu wizytówki, to i tak chętnie Ci w tym pomożemy.

W ramach współpracy przy pozycjonowaniu wizytówki pomagamy pozyskiwać opinie poprzez tworzenie materiałów takich jak sms, maile oraz linki. Wspieramy również w jak najlepszym zaplanowaniu procesu na pozyskiwanie opinii od klientów oraz zarządzanie nimi. 

Jeśli jednak chodzi o dodawanie sztucznych opinii, to się tym nie zajmujemy i nie promujemy takiego działania.

Jesteśmy w stanie usunąć z wizytówki wszystkie opinie, które naruszają zasady Google. Więcej o tym, jakie treści są zabronione w Google przeczytasz pod tym linkiem: https://support.google.com/contributionpolicy/answer/7400114

Co nas wyróżnia?

Transparentność działań

Masz pełny wgląd w nasze
działania, czyli dokładnie
wiesz, co dla Ciebie
zrobiliśmy oraz jakie rezultaty uzyskaliśmy.

Uzyskiwane rezultaty

Pozycjonowanie realizujemy w
sprawdzonym procesie, który
obejmuje wszelkie możliwe
działania mające wpływ na
pozycje wizyówki.

Obsługa klienta

Pomagamy klientom rozwiązywać ich problemy, nawet jeśli niekoniecznie wchodzi to w zakres naszej współpracy. 

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę

Jeśli chcesz z nami porozmawiać, wyślij zapytanie z prośbą o telefon.

contact

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ

Zadzwonimy do Ciebie, aby Ci pomóc. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów bezpłatną konsultację

Zadzwonimy do Ciebie, aby Ci pomóc. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.