Czym jest pozycjonowanie wizytówki?

Pozycjonowanie wizytówki Google jest de facto szeregiem systematycznie wykonywanych czynności, które mają na celu osiągnięcie jak najwyższych pozycji wizytówki w wyszukiwarce oraz Mapach Google na wybrane słowa kluczowe. Wśród tych czynności najważniejszymi są optymalizacja treści oraz ustawień wizytówki, pozyskiwanie linków zewnętrznych oraz wizytówcek NAP, a także publikacja wpisów, usług i produktów na wizytówce.

Pozycjonowanie wizytówki ma na celu uzyskanie jak najlepszej widoczności na ważne z biznesowego puntktu widzenia słowa kluczowe np. dla biura rachunkowego z Wrocławia będą to frazy „biuro rachunkowe wrocław” lub „księgowość wrocław”. Im wyższe pozycje posiada Twoja wizytówka, tym więcej klientów może dzięki niej do Ciebie trafić.

Dlaczego warto pozycjonować wizytówkę firmy?

97 %

użytkowników
internetu korzysta
z Google, aby znaleźć
lokalną firmę.

78 %

osób, które znajduje
lokalnę firmę w wyszukiwarce, dokonuje
zakupu w tej firmie.

72 %

osób, które znalazło w
Google lokalną firmę
odwiedza ją w ciągu
jednego dnia.

42 %

osób szukających
lokalnej firmy w
internecie robi to przez
Google Maps.

Zyskasz na pozycjonowaniu swojej wizytówki, jeśli:

Obsługujesz klientów
w swojej siedzibie

np. kwiaciarnia, restauracja, salon fryzjerski lub kosmetyczny.

Świadczysz lokalnie
usługi u klientów

np. instalatorstwo, usługi
budowlane, wycena
nieruchomości.

Obsługujesz klientów
z lokalnego rynku

np. fotografia, projektowanie wnętrz, ubezpieczenia.

Pozycjonujesz swoją wizytówkę Google?
Zgłoś się po bezpłatny audyt.

BEZPŁATNY AUDYT

Nasz proces pozycjonowania wizytówki w Google

01
Optymalizacja

Poprawiamy ustawienia wizytówki, aby jak najlepiej wyświetlała się w Google.

02
Publikacja wpisów

Publikujemy wpisy, które kreują profesjonalny wizerunek firmy
i angażują odbiorców.

03
Produkty i usługi

Przedstawiamy ofertę firmy na wizytówce, aby zwiększać Twoją sprzedaż oraz pozycje
wizytówki.

04
Opinie

Pomagamy w pozyskiwaniu
i zarządzaniu opiniami, aby
kreować jak najlepszy
wizerunek firmy.

05
Wizytówki NAP

Dodajemy firmę do portali ogłoszeniowych oraz baz firm, ponieważ jest to dobre działanie pozycjonujące.

06
Pozyskiwanie linków

Pozyskujemy linki zewnętrzne, aby pozycjonować wizytówkę i zwiększać
rozpoznawalność marki.

Dlaczego localsee?

Zauważyliśmy, że wielu przedsiębiorców traktuje Profil Firmy w Google wyłącznie jako prostą wizytówkę firmy, nie wykorzystując jej potencjału do pozyskiwania klientów. Sprawia to, że pomimo świetnych usług i produktów, klienci wybierają firmy konkurencyjne, które sprawiają lepsze wrażenie i są lepiej widoczne. 

Na szczęście świadomość właścicieli firm w tym zakresie mocno rośnie. Również pandemia, która mocno uderzyła w lokalne firmy znacznie przyspieszyła ten proces i dziś coraz więcej przedsiębiorców widzi wartość w dopracowanej i dobrze widocznej wizytówce.

Przedsiębiorcy, którzy chcą, aby ich wizytówka stała się jednym z lokalnych liderów stoją przed nie lada wyzwaniem. Rzetelna wiedza o pozycjonowaniu wizytówki jest trudna do znalezienia, podobnie specjaliści w tej dziedzinie. Dlatego postanowiliśmy zaoferować lepsze rozwiązanie, czyli usługi naszej firmy.

Zgłaszając się do nas uzyskujesz systematyczny progres widoczności wraz z kreowaniem pozytywnego wizerunku Twojej firmy. Pozycjonowanie z localsee, to niskie zaangażowanie po Twojej stronie, a wysokie po naszej. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jakie
rezultaty uda nam się osiągnąć.

Zwiększenie ruchu
z wizytówki

Szansa na
więcej leadów

Większe zaufanie
i renoma

Lepsza rozpoznawalność
firmy

Wyprzedzenie
konkurencji

Długofalowe
efekty

Klienci o nas

Dawid Chlipała
Dawid Chlipała
Właściciel w CJSERVICE
Read More
Polecam współpracę z localsee, efekty ich działania widać niemal natychmiastowo. Obsługa na najwyższym poziomie oraz szybka reakcja na wiadomości. Można być pewnym, że oddaje się wizytówkę Google w dobre ręce.
Damian Kalisiewicz
Damian Kalisiewicz
Właściciel w mTm Mobile Store
Read More
To działa! Ruch faktycznie jest większy dzięki lepszej widoczności wizytówki. Poprzez współpracę uzyskaliśmy wiele nowych możliwości rozwoju. Zdecydowanie warto spróbować.
Artur Olejniczak
Artur Olejniczak
Właściciel w EstateStreet
Read More
Polecam Localsee i Pana Dawida. Indywidualne podejście do klienta, bardzo dobry kontakt i cierpliwość dla laika w kwestii pozycjonowania, to zdecydowane plusy współpracy. No i najważniejsze – pozycjonowanie działa 🙂
Marcin Gdakowicz
Marcin Gdakowicz
Właściciel w Tawerna pod Wodnikiem
Read More
Dzięki współpracy z localsee nie musimy się martwić widocznością naszej wizytówki. Możemy natomiast skupić się na tym, co robimy najlepiej, czyli na gotowaniu.
Michał Przybylski
Michał Przybylski
Właściciel w OSK PROGRESS
Read More
Pozycjonowanie w Google Maps na najwyższym poziomie. Co ważne też dla mnie, jest to firma z ludzką twarzą a nie korporacja.
Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Manager w Słoneczna Willa
Read More
Polecam firmę localsee z czystym sumieniem. Pełen profesjonalizm w podejściu do klienta – zawsze można liczyć na pomoc, dobrą radę i niemal natychmiastową odpowiedź, a do tego wiedzą, co robią, ponieważ nasza wizytówka bardzo szybko zajęła czołowe miejsca w wynikach wyszukiwania!
Aleksandra Starotecka
Aleksandra Starotecka
Marketing Manager w Passive Instal
Read More
Bardzo dobry kontakt z klientem. Pan Dawid zawsze pomocny oraz profesjonalny. Ze wszystkich powierzonych zadań firma wywiązuje się bez żadnych zastrzeżeń. Mam nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie tak samo owocna, a nawet bardziej niż do tej pory. Polecam 🙂
Damian Adamiuk
Damian Adamiuk
Właściciel w Adamiuk Granit
Read More
Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Localsee. Z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem podchodzą do zleconych zadań.
Dawid Drąg
Dawid Drąg
Wpółwłaściciel w Adwil
Read More
Oferta „szyta na miarę” specjalnie dla naszej firmy. Sprawna współpraca z dobrym efektem. Polecam.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, czy również Twoją wizytówkę potrafimy wypozycjonować.

ZAMÓW ROZMOWĘ

FAQ

Ile kosztuje pozycjonowanie wizytówki Google?

Cena pozycjonowania wizytówki w naszej firmie waha się od 399 do 599 zł netto miesięcznie. Pakiety różnią się od siebie zakresem działań pozycjonujących, jak i wizerunkowych np. w wyższej cenie publikujemy artykuły sponsorowane na bardziej wartościowych domenach. 

Ile trwa pozycjonowanie w Google Maps?

Pozycjonowanie wizytówki Google jest działaniem systematycznym i długofalowym, dlatego firma, której zależy na dobrej lokalnej widoczności nie powinna przerywać pozycjonowania. Oczywiście nie jest to zabronione, ale trzeba mieć na względzie, że gdy jedne wizytówki idą w górę, to inne spadają.


Budowanie wysokich pozycji w wyszukiwarce oraz Mapach Google to działanie długofalowe, szczególnie w konkurencyjnych branżach, gdzie o widoczność na te same słowa kluczowe walczy wiele firm.

Sukces osiągnięty w 5 minut zazwyczaj trwa tyle samo, a tego przecież nie chce żadna firma. Pozycjonowanie jest jak budowanie świetnej sylwetki – potrzebny jest na to czas i systematyczny wysiłek, ale efekty wynagradzają naszą pracę.

Jak długo trzeba czekać na efekty?

To zależy od takich czynników jak:

  • to, czy zaczynamy od zera, czy wizytówka ma już jakąś widoczność na interesujące nas słowa kluczowe (jeśli zaczynamy od zera, na efekty trzeba czekać dłużej),
  • zakres współpracy (większe natężenie działań, to lepsze efekty), 
  • konkurencyjność pozycjonowanych fraz (jeśli konkurencja jest wysoka, to na efekty trzeba czekać dłużej).

Zazwyczaj pierwsze efekty w postaci wyższych pozycji pojawiają się już po pierwszym miesiącu współpracy. Co ważne, wzrost liczby wyświetleń oraz działań klientów takich jak telefony do firmy, czy przejścia na stronę postępuje wraz ze wzrostem pozycji i nie trzeba czekać na niego przynajmniej kilka miesięcy jak to ma miejsce przy pozycjonowaniu stron. 

Czy dajemy gwarancję konkretnych efektów?

Nie dajemy gwarancji uzyskania konkretnych pozycji w konkretnym czasie, ponieważ żadna rzetelna firma ich nie daje. Pozycjonowanie to bardzo skomplikowany proces, a na jego wyniki ma wpływ wiele czynników i dlatego nie da się przewidzieć, jakie dokładnie będą efekty.

Ponadto, należy pamiętać, że internet to miejsce, w którym w każdej sekundzie pojawiają się nowe wizytówki, strony, linki, treści itd. To wszystko wpływa na pozycje i nie da się w takim środowisku przewidzieć dokładnych wyników konkretnych działań.

Jeśli jednak myślisz, że przez to działamy po omacku, to na szczęście się mylisz. Choć nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć wyników pozycjonowania, to nasze doświadczenie pozwala nam na taką pracę, która zawsze daje efekty.

Jakie raporty otrzymują nasi Klienci?

Klienci otrzymują od nas co miesiąc mailowe raporty, które obejmują:

  • wykaz linków pozyskanych z forów, blogów i serwisów tematycznych,
  • wykaz artykułów sponsorowanych opublikowanych na innych witrynach,
  • wykaz wizytówek NAP,
  • dane dotyczące liczby wyświetleń wizytówki w wyszukiwarce oraz Mapach Google,
  • dane dotyczące liczby działań klientów takich jak telefony do firmy, przejścia na stronę i sprawdzenia trasy dojazdu,
  • pozycje najważniejszych słów kluczowych na mapie z wyszczególnieniem pozycji na różnych obszarach. 

Dane przedstawiamy w taki sposób, aby Klient mógł bez problemu samodzielnie prześledzić, jak z miesiąca na miesiąc zmieniają się pozycje ważnych dla niego fraz oraz wyświetlenia wizytówki i działania klientów. Wszystkie dane liczbowe oraz linki raportujemy w arkuszach Google, a pozycje na mapie raportujemy zarówno w arkuszach jak i przesyłamy mapy z pozycjami z programu Local Falcon. 

Czy zakładamy nowe wizytówki?

Jeśli jeszcze nie posiadasz wizytówki, a jesteś zainteresowany jej założeniem i pozycjonowaniem, to założymy dla Ciebie wizytówkę bezpłatnie w ramach współpracy przy jej pozycjonowaniu. 

 

Jeśli jednak nie chcesz z nami współpracować, a chciałbyś tylko uzyskać pomoc przy założeniu wizytówki, to napisz do nas, a i tak Ci w tym pomożemy.

Czy dodajemy opinie Google?

W ramach współpracy przy pozycjonowaniu wizytówki pomagamy pozyskiwać opinie poprzez tworzenie specjalnych materiałów takich jak sms, maile oraz linki. Wspieramy również w jak najlepszym zaplanowaniu procesu na pozyskiwanie opinii od klientów oraz zarządzanie nimi. 

 

Jeśli jednak chodzi o dodawanie sztucznych pozytywnych lub negatywnych opinii, to się tym nie zajmujemy i nie promujemy takiego działania.

Czy usuwamy złe opinie z wizytówki?

Jesteśmy w stanie usunąć z wizytówki wszystkie opinie, które naruszają zasady Google. Więcej o tym, jakie treści są zabronione w Google przeczytasz pod tym linkiem: https://support.google.com/contributionpolicy/answer/7400114

Co nas wyróżnia?

Transparentność działań

Masz pełny wgląd w nasze
działania, czyli dokładnie
wiesz, co dla Ciebie
zrobiliśmy oraz jakie rezultaty uzyskaliśmy.

Uzyskiwane rezultaty

Pozycjonowanie realizujemy w
sprawdzonym procesie, który
obejmuje wszelkie możliwe
działania mające wpływ na
pozycje wizyówki.

Obsługa klienta

Pomagamy klientom rozwiązywać ich problemy, nawet jeśli niekoniecznie wchodzi to w zakres naszej współpracy. 

Czy masz jakieś pytania?

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym doradcą, aby uzyskać ofertę lub odpowiedzi na swoje pytania. Możemy porozmawiać np. o tym:

Najczęściej współpracujemy z firmami, które zatrudniają od kilku do kilkudziesięciu pracowników, także szczególnie polecamy kontakt jeśli Twoja firma zalicza się do tej grupy. 

Wypełnij formularz

Zamów rozmowę

Zaproponuj rozmowę, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

contact

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ

Zadzwonimy do Ciebie, aby Ci pomóc. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów rozmowę z naszym doradcą

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Zamów bezpłatną konsultację

Zadzwonimy do Ciebie, aby Ci pomóc. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.